DRAUDZE

Kas ir draudze?

Draudze ir Dieva izredzēti, aicināti un sapulcēti cilvēki, kuri savā ticībā vēlas sekot Dieva aicinājumam Jēzū Kristū, kas izteikts Vecās un Jaunās Derības Svētajos Rakstos. Draudze apvieno kristiešus, kuri ir kristīti Trīsvienīgā Dieva (Tēva un Dēla un Svētā Gara) vārdā.

Esi laipni aicināts sekot Kristum un kļūt par daļu no mums, LELB Valdemārpils draudzes. Lai iestātos draudzē vai atjaunotu draudzes piederību, lūgums sazināties ar draudzes evaņģēlisti. Pirms iestāšanās draudzē ikvienam ir jāsaņem kristība un iesvētība. Ja vēlaties atjaunot draudzes piederību vai pārnākt no citas draudzes, ir jāuzrāda kristību un iesvētību apliecība. Ja vēlaties pārnākt no citas konfesijas, tāpat kā jauniem draudzes locekļiem, jums būs jāapmeklē iesvētes mācības.

Arī tu vari daudzos un dažādos veidos iesaistīties draudzes brīvpratīgajā kalpošanā. Ja tu vēlies iesaistīties praktiski, tad sazinies ar draudzes evaņģēlisti vai draudzes priekšnieci. Tava iesaistīšanās ļoti noderēs sakopjot dievnamu pirms dievkalpojuma, parūpējoties par ziediem uz altāra, veicot baznīcas apkārtnes sakopšanas darbus, iesaistoties draudzes padomes darbā, iezvanot baznīcas zvanu, kalpojot dievnamā ar mūziku vai palīdzot mācītājam, apzinot draudzes vēstures liecības, kā arī palīdzot uzturēt draudzes mājas lapu internetā.

Garīgā aprūpe

Garīgā padomdošana ir palīdzība cilvēkam viņa garīgās dzīves izaicinājumos. Lūgt mācītājam (evaņģēlistam) padomu drīkst ikviens cilvēks – gan draudžu locekļi, gan ļaudis, kuri baznīcu ikdienā neapmeklē. Attiecībā uz garīgo padomdošanu mācītājs (evaņģēlists) nešķiro ticīgos un neticīgos – svarīga ir cilvēka vēlēšanās runāt ar garīdznieku un gūt atbildes, sakņotas kristīgo vērtību tradīcijās. Garīgās aprūpes sarunas var notikt klātienē, gan tiešsaistē, izmantojot tehnoloģiju rīkus, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku.

Sīkāka informācija – evaņģēliste Kristīna Ēce, tel. 29132325, arī WhatsApp.

Kristības

Piedāvājam kristības. Kļūsti par daļu no Kristus veidotās Baznīcas – “kas tic un top kristīts, tiek izglābts”.

Kristība ir Jēzus Kristus iedibināts sakraments, kurā Dievs tiem, kas tic uz Kristu, dāvā garīgu jaunpiedzimšanu, izglābšanu no soda par mūsu grēkiem, augšāmcelšanos un mūžīgo dzīvību. Jēzus par Kristību saka: “Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts” (Mk 16:16). Pateicoties Kristībai mēs kļūstam par kristiešiem un Dieva veidotās kopības – Kristus Baznīcas – locekļiem.

Sīkāka informācija – evaņģēliste Kristīna Ēce, tel. 29132325, arī WhatsApp.

Iesvētības

Iepazīsti Baznīcas mācību un apliecini savu ticību, kļūstot par  pilntiesīgu draudzes locekli.

Iesvētības ir baznīcas iedibināts svinīgs rituāls, kurā kristītais pēc Baznīcas mācības iepazīšanas iesvētes apmācībās apliecina savu ticību, tiek uzņemts par pilntiesīgu draudzes locekli un tiek pielaists pie Svētā Vakarēdiena saņemšanas. Pēc LELB kārtības var tikt iesvētīti arī pilngadību nesasnieguši jaunieši.

Sīkāka informācija par iesvētībām un apmācību – ​evaņģēliste Kristīna Ēce, tel. 29132325, arī WhatsApp, vai mācītājs Andis Ķīvičs, tel. 26132475.

Laulības

Baznīcā noslēgta uzticības savienība uz mūžu – “ko Dievs savienojis, to cilvēkiem nebūs šķirt”.

Kristīga laulība ir divu kristiešu – vīrieša un sievietes – likumīgi noslēgta savienība uz mūžu, kas īstenojas kristīgā kopdzīvē. Laulības noslēgšana baznīcā ir šādas kristīgas savienības noslēgšana dievkalpojumā; tā apstiprināta ar abu pušu mūža uzticības solījumu Dieva un cilvēku priekšā un ir svētīta ar aizlūgšanām un Dieva vārdu.

Sīkāka informācija – mācītājs Andis Ķīvičs.

Laulību iesvētes dievkalpojums

Ja Jūs jau esiet reģistrēti dzimtsarakstu nodaļā, tad iespējams laulību iesvētes dievkalpojums.

Sīkāka informācija – evaņģēliste Kristīna Ēce.

Izvadīšana (bēres)

“Kristus ir miris un augšāmcēlies, tādēļ arī mēs visi reiz tiksim uzmodināti mūžīgai dzīvei.”

‍Kristīga mirušo izvadīšana ir pēdējais pienākums pret mirušo, nododot viņu Dieva rokās, kā arī mierinājums sērojošajiem ar Evaņģēlija vēsti, stiprinot viņus ar augšāmcelšanās cerību. Kristīgā izvadīšanā tiek pasludināts Dieva vārds, uzsverot Kristus upuri par mūsu grēkiem, Viņa augšāmcelšanos un mūžīgās dzīvības apsolījumu visiem Viņa ticīgajiem: tāpēc, ka Viņš ir miris un augšāmcēlies, arī mēs visi reiz tiksim uzmodināti mūžīgai dzīvei.

Ir iespējams izvadīt arī cilvēku, kurš nav bijis Valdemārpils draudzes loceklis. Sīkāka informācija – evaņģēliste Kristīna Ēce.